RSS export

Zpět na: Informace > Stahuj.cz FAQ

Stahuj.cz FAQ


Co je Stahuj.cz?

Stahuj.cz je rozsáhlý katalog softwarStahuj.cz je rozsáhlý katalog software, který je k dispozici ke stažení zdarma. Redaktoři Stahuj.cz každý den hledají nové a aktualizované programy, které jsou pak kategorizovány do přehledné struktury. Program je ke stažení buď v plné verzi (freeware) nebo ve verzích omezených funkčně nebo časově oproti placeným verzím (demo, shareware).

Může se můj počítač zavirovat programem ze Stahuj.cz?

O ochranu našich serverů se stará oceňovaný balík NOD32 společnosti ESET, konkrétně ESET NOD32 Antivirus Server Edition pro Linux File Server. Program detekuje nejen počítačové viry, ale i adware a spyware, který může být v aplikacích obsažen. Při stažení programu ze Stahuj.cz tedy máte jistotu, že svůj počítač nenakazíte žádným virem, ani se vám v něm neusadí nepříjemný adware či nebezpečný spyware. Bohužel žádná ochrana není zcela stoprocentní, proto doporučujeme mít neustále aktivní antivirový program, který by měl minimalizovat další rizika a ochrání vás také před dalšími hrozbami z internetu.

Nejlepší antiviry naleznete v kategorii Antiviry na Stahuj.cz.

Stažení se nezahájilo

Pokud se vám nezahájilo automatické stažení programu, může to být ze dvou hlavních důvodů:

 1. máte nainstalován Internet Explorer, který obsahuje bezpečnostní ochranu proti zahájení automatického stažení - v takovém případě se vám v horní části prohlížeče (v dolní pokud používáte Internet Explorer 9) objevila hláška upozornění zabezpečení. Pokud chcete, aby se automatické stahování zahájilo ihned po příchodu na stránku Download, přidejte si Stahuj.cz do seznamu důvěryhodných adres:
  1. Nástroje > Možnosti Internetu > Zabezpečení
  2. Označte Důvěryhodné servery a klikněte na tlačítko Servery
  3. Odškrtněte položku "Vyžadovat ověření pro všechny servery"
  4. Do vstupního pole napište Stahuj.cz a klikněte na Přidat
  5. Potvrďte všechna otevřená okna tlačítkem ok.
  6. Nyní by již mělo automatické stažení fungovat bez problému
 2. odkaz je přechodně chybný. V takovém případě můžete využít záložní odkaz umístěný přímo na serverech Stahuj.cz. Poznáte jej podle označení https://ftp.stahuj.cz.

Pokud by ani záložní linka nefungovala, prosím neváhejte nám o tom dát vědět na admin(na)stahuj(tečka)cz

V čem je Stahuj.cz lepší?

 • na Stahuj.cz naleznete nejrozsáhlejší nabídku software ke stažení v ČR
 • na Stahuj.cz můžete všechen software stahovat přímo z Čech a tedy podstatně rychleji, než z ostatních serverů, které jen odkazují na zahraniční zdroje
 • na Stahuj.cz kontrolujeme každý soubor proti virům a jiným hrozbám
 • na Stahuj.cz zároveň naleznete zajímavé články, rady a novinky ze světa software
 • na SW.cz si můžete vybrat z nejširší nabídky placeného software
 • denně za vás kontrolujeme více než 100 záznamů, abychom prověřili jejich aktuálnost
 • každý druhý den můžete ve své schránce mít e-mail s aktuálním software, stačí si objednat bezplatné novinky e-mailem
 • mimo vás další zhruba milión uživatelů za měsíc stahuje software ze Stahuj.cz, hodnotí jej a píše komentáře, které vám pomohou si vybrat
 • pravidelně pořádáme soutěže se softwarovými partnery o hodnotné ceny

Chcete stahovat rychleji?

Vyzkoušejte naši nabídku download manažerů, které vám umožní stahovat spolehlivěji a rychleji. Najdete je v kategorii Download manažery.

Jak mohu Stahuj.cz pomoci?

Stále hledáme nové redaktory a adminy, kteří by se podíleli na obsahovém rozvoji Stahuj.cz a psaní článků pro software Magazín Stahuj.cz. Pokud se tedy zajímáte o určitou oblast software, neváhejte nás kontaktovat na brigada(na)stahuj(tečka)cz.

Pokud máte zájem o jinou spolupráci se Stahuj.cz, budeme velmi rádi, pokud nás kontaktujete na spoluprace(na)stahuj(tečka)cz.